Organization Calendar (Woolwich Wild - Elmira, St. Jacobs, Breslau Girls Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 14, 2018-Nov 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20
Rep - Peewee B - Mitchell Girls Hockey Tournament
LL
Novice LL #2 & Novice LL #1
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
Rep
Atom A
12:00 PM
vs. St. Thomas Panthers
Rep
Atom B
12:15 PM
@ Cambridge Roadrunners
LL
Peewee LL
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Rep
Novice B
2:00 PM
@ London Devilettes
Rep
Peewee BB
2:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Rep
Bantam A
3:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Rep
Midget B
5:00 PM
vs. Kincardine Kinucks
LL
Atom LL
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Midget BB
8:00 PM
@ Waterloo Ravens
LL
Novice LL #1 & Novice LL #2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Atom A & Novice B
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
Bantam B
7:00 PM-8:00 PM
Practice
LL
Atom LL
7:30 PM
@ Twin Centre Hericanes
St. Clements [ALL53]
Rep
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee B & Peewee BB
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
LL
Peewee LL & Bantam LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
All Teams
6:00 PM-7:00 PM
Player Development Age<11 (must be registered)
All Teams
7:00 PM-8:00 PM
Player Development Age>10 (must be registered)
Rep
Peewee BB
7:00 PM
@ Orangeville Tigers
Rep
Bantam A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
LL
IP-6 & Atom LL
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Novice B
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom B
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Bantam B
7:30 PM
vs. Grand River Mustangs
Rep
Peewee B
10:00 AM
@ Ayr Rockets
Rep
Peewee BB
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Midget B
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Midget BB
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Bantam A
8:00 PM
vs. Brampton Canadettes
Rookies & IP-6
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Rep
Peewee B
9:00 AM
vs. Ilderton Jets
Rep
Novice B
9:30 AM
vs. Huron Heat
Rep
Atom B
10:30 AM
vs. Waterloo Ravens
LL
Peewee LL
10:30 AM
@ Cambridge Roadrunners 2
Rep
Bantam B
11:30 AM
vs. Chatsworth Rebels
Rep
Midget B
12:30 PM
vs. Woodstock Wildcats
LL
Novice LL #2
4:00 PM
@ Twin Centre Hericanes
St. Clements [NLL39]
Rep
Peewee BB
4:30 PM
vs. Orangeville Tigers
LL
Midget LL
5:30 PM
vs. Woodstock Wildcats
Rep
Peewee B
6:00 PM
@ Twin Centre Hericanes
LL
Bantam LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Senior B
7:00 PM
@ Wilmot Wolverines
Rep
Bantam A
7:00 PM
@ North Halton Twisters
Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27
Rep - Peewee B - Mitchell Girls Hockey Tournament
Rep - Midget B - Ancaster Fall Shootout Tournament
Rep - Atom B - Ancaster Avalanche Fall Tournament
Rep
Novice B
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep
Peewee BB
12:00 PM-1:00 PM
Practice
LL
Bantam LL
1:15 PM
@ Cambridge Roadrunners 2
Rep
Atom A
1:30 PM-2:30 PM
Practice
Rep
Atom B
2:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners
Rep
Bantam B
3:00 PM
@ Grand River Mustangs
LL
Intermediate
3:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers Red
LL
Midget LL
4:30 PM
@ Central Perth LL
Rep
Midget BB
4:30 PM
vs. Woodstock Wildcats
Rep
Bantam A
6:00 PM
vs. North York Storm
Rep
Senior B
6:30 PM
@ Twin Centre Hericanes
LL
Novice LL #1 & Novice LL #2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice B & Atom B
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
Midget B
7:00 PM
vs. Twin Centre Hericanes
Rep
Atom A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee B & Peewee BB
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
LL
Peewee LL & Bantam LL
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
All Teams
6:00 PM-7:00 PM
Player Development Age<11 (must be registered)
All Teams
7:00 PM-8:00 PM
Player Development Age>10 (must be registered)
Rep
Bantam A
7:30 PM
@ Guelph Gryphons
Rep
Midget BB
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Atom A & Atom B
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
LL
IP-6 & Atom LL
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
Rep
Novice B
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Midget B
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Atom B
12:20 PM
@ Ancaster Avalanche
Rep
Midget B
3:35 PM
@ Saugeen Shores
Rep
Atom B
4:15 PM
@ Oakville Hornets
Rep
Bantam B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee B & Peewee BB
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget BB
8:00 PM
vs. Waterloo Ravens
Rep
Midget B
8:30 PM
vs. West Oxford Inferno
All Teams
7:30 AM-8:30 AM
Goalie Clinic
Rookies
Rookie #1 & Rookie #2
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
LL
IP-6
9:30 AM-10:30 AM
Practice
Rep
Novice B
10:30 AM
vs. Huron Heat
Rep
Atom A
11:30 AM
vs. Huron Heat
LL
Novice LL #1
11:30 AM
@ Grand River Mustangs 2
Fergus (B) [NLL15]
Rep
Peewee BB
12:30 PM
vs. Brampton Canadettes
Rep
Atom B
1:30 PM
vs. Hamilton Hawks
LL
Atom LL
4:15 PM
@ Kitchener Lady Rangers White
LL
Peewee LL
4:30 PM
@ Grand River Mustangs #1
Fergus (B) [PW16]
Rep
Bantam A
4:30 PM
@ Mississauga Chiefs
Rep
Peewee B
4:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Rep
Midget B
5:05 PM
@ Haldimand Rivercats
Rep
Bantam B
5:30 PM
vs. Wilmot Wolverines
Rep
Midget BB
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Senior B
8:15 PM
@ Stratford Aces
Rotary [11]
Rep
Midget B
9:05 PM
vs. Brantford Ice Cats
Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03
Rep - Midget B - Ancaster Fall Shootout Tournament
Rep - Atom B - Ancaster Avalanche Fall Tournament
Rep - Bantam A - Waterloo Fall Challenge Cup
Rep - Novice B - Waterloo Fall Challenge Cup
LL
IP-6
8:15 AM
@ Kitchener Lady Rangers
LL
Novice LL #2
9:30 AM
@ Waterloo Ravens #1
AMC (West) [NLL44]
Rep
Midget B
10:15 AM
vs. Semis
Rep
Bantam B
11:00 AM-12:00 PM
Practice
Rep
Atom A
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Rep
Novice B
1:30 PM
vs. Guelph Gryphons
LL
Bantam LL
2:30 PM
vs. Guelph Jr. Gryphons Red
Rep
Peewee B
3:00 PM
@ Kitchener Lady Rangers
Rep
Bantam A
3:30 PM
vs. Mississauga Chiefs
Rep
Midget B
4:20 PM
vs. Finals
Rep
Midget BB
5:00 PM
vs. Brantford Ice Cats
LL
Midget LL
5:15 PM
@ Kitchener Lady Rangers Blue
LL
Peewee LL
6:30 PM-7:30 PM
Practice
LL
Intermediate
7:15 PM
@ Kitchener Lady Rangers Red
LL
Novice LL #1 & Novice LL #2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
Rep
Atom B & Atom A
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
Novice B
6:30 PM
@ Twin Centre Hericanes
Rep
Peewee BB
7:00 PM
@ Grand River Mustangs
Rep
Bantam A
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Novice B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee B & Peewee BB
7:00 PM-8:00 PM
Shared Practice
LL
IP-6 & Atom LL
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
Rep
Atom A
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom B
6:30 PM
vs. Wilmot Wolverines
Rep
Novice B
6:30 PM
vs. Waterloo Ravens
Rep
Bantam B
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Bantam A
1:15 PM
vs. Waterloo Ravens
Rep
Novice B
1:45 PM
@ Scarborough Sharks
Rep
Peewee B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
Peewee BB
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Midget B
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Bantam A
7:30 PM
@ Aurora Panthers
Rep
Midget BB
8:00 PM-9:30 PM
Practice
LL
Intermediate
8:30 PM
@ Cambridge Roadrunners
Rep
Novice B
7:15 AM
@ Cold Creek
Rookies
Rookie #1 & Rookie #2
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
LL
Novice LL #1
8:30 AM
@ Cambridge Roadrunners 1
Hespeler (2) [NLL76]
LL
IP-6
9:30 AM-10:30 AM
Practice
LL
Atom LL
10:30 AM
vs. Guelph Jr. Gryphons White
Rep
Bantam B
11:30 AM
vs. Oakville Hornets
Rep
Midget B
12:30 PM
vs. Kitchener Lady Rangers
Rep
Bantam A
12:30 PM
@ Whitby Wolves
Rep
Peewee B
4:15 PM
@ Walkerton Capitals
LL
Peewee LL
4:30 PM
vs. Wilmot Wolverines 1
Rep
Peewee BB
5:30 PM
vs. North Halton Twisters
Rep
Atom A
6:00 PM
@ Ilderton Jets
Rep
Midget BB
6:00 PM
@ Brantford Ice Cats
LL
Midget LL
6:30 PM
vs. Ayr Rockets #2
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Sites
Social Networking
Follow Us On
Follow Woolwich Wild - Elmira, St. Jacobs, Breslau Girls Hockey on Twitter
- and -
Visit Woolwich Wild - Elmira, St. Jacobs, Breslau Girls Hockey on Facebook
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from woolwichwild.com on Wednesday, October 17, 2018 at 1:19 PM